TEATRZYKI EDUKACYNE  2018/2019

"Bakterie i wrusy"

28 maja do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Agencji Artystycznej "Canon" z Krakowa i wystąpili dla dzieci w przedstawieniu "Bakterie i wirusy". Dzieci dowiedziały się jak ważne jest zachowanie higieny dla naszego zdrowia oraz utrwaliły sobie nawyki prozdrowotne, które chronią przed chorobami.

zdjęcia tutaj:

"Anaruk w Grenlandii"

„Anaruk w Grenlandii” to opowieść o chłopcu, który wychowuje się w mroźnej i śnieżnej krainie. Pewnego dnia za namową ojca wyrusza łowić ryby, aby nauczyć się samodzielności i zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą przetrwać w każdych warunkach. Kiedy okazuje się, że dzielnie wykonał swoje zadanie podejmuje się trudniejszych wyzwań i wyrusza w dalszą podróż ze swoim przyjacielem. Spotykają go tam ciekawe i zabawne przygody między innymi spotkanie z gęsią, uwięzienie na krze lodowej daleko od brzegu oraz ucieczka przed groźnym niedźwiedziem.

zdjęcia tutaj :

"Przygody Baltazara Gąbki"

28 września gościliśmy teatrzyk "Blaszany Bębenek" z Trzebini ze spektaklem "Przygody Baltazara Gąbki". Jest to historia Smoka Wawelskiego, który na polecenie króla Kraka wyrusza do krainy deszczowców aby odszukać porwanego wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W podróż wraz ze smokiem wyrusza kucharz Bartłomiej Bartolini. Nie spodziewają się jednak, że ktoś chce im przeszkodzić w wędrówce przez co następuje szereg zabawnych i pouczających zdarzeń.

zdjęcia tutaj:

"Kłopoty sroczki"

26 października nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Ar - Te z Krakowa i przedstawili nam bardzo mądrą bajkę o "Kłopotach Sroczki". Główna bohaterka miała wielkie kłopoty... Jak wiadomo, Sroka jest "kolekcjonerem" niezliczonej ilości błyskotek, dlatego padło na nią niesłuszne oskarżenie o kradzież złotego łańcuszka Sowy. Konsekwencją tego było wyrzucenie Sroki z lasu. Na szczęście wszystko się wyjaśniło - zwierzęta przeprosiły Sroczkę i pozwoliły jej wrócić do swojego domu, a w ramach przeprosin urządziły wielkie przyjęcie! Przygody leśnych zwierząt , które nie wiedziały, iż nie powinno się nikogo bezpodstawnie oskarżać i zbyt pochopnie oceniać, a także oskarżać nie mając ku temu dowodów bardzo się dzieciom podobały. Z niecierpliwością czekamy na kolejne kolorowe przedstawienie.

zdjęcia tutaj: 

" Czarnoksiężnik z krainy Oz"

W środę 7 listopada nasz przedszkole odwiedził teatrzyk „Blaszany Bębenek” i wystawił dla dzieci przedstawienie pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Była to historia o przygodach małej Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafiła do magicznej krainy Oz. Dziewczynka spotkała tam przyjaciół: Stracha na Wróble, Tchórzliwego Lwa oraz Blaszanego Drwala, którzy wraz z nią wyruszyli do wielkiego władcy aby pomógł spełnić ich pragnienia. Cała opowieść pokazała nam, że warto odkrywać możliwości, które w nas drzemią, a także to, że pomimo naszych słabości, jednak potrafimy sobie radzić w różnych sytuacjach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół, a także chętnie służyły swoją pomocą podczas trudności, jakie napotkała. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

zdjęcia tutaj:

 

Kampania CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH 2018/2019

Wiersz i piosenka miesiąca