TEATRZYKI EDUKACYJNE 2019/2020

Renifer Niko ratuje zimę


27 lutego gościliśmy teatrzyk Blaszany Bębenek z Trzebini. Renifer Niko to spektakl inspirowany filmem animowanym, który odniósł wielką popularność na całym świecie. Jest to opowieść o małym reniferze, który za wszelką cenę chce nauczyć się latać i dołączyć do latającej eskadry Świętego Mikołaja. Nie przejmuje się niepowodzeniami i wyrusza w świat aby odnaleźć wioskę mikołaja. Na swojej drodze spotyka wilka, który wpada na pomysł aby pójść śladami małego renifera i dzięki niemu dostać się do wioski i samemu zostać mikołajem. Niko postanawia uratować wioskę, ale żeby tego dokonać musi w końcu nauczyć się latać.

zdjęcia tutaj:

„Przygody Franka Bałwanka”

 
22 stycznia dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. "Przygody Franka Bałwanka" w wykonaniu aktorów Agencji Teatralnej "Kanon" z Krakowa. Przedstawienie obfitowało w wiele elementów humorystycznych, które rozbawiały dzieci. Zawierało także ważny przekaz dotyczący wzajemnego szacunku oraz pomocy innym. Bohaterowie pokazali dzieciom, iż nie należy wyśmiewać się z innych. Zachęcali, by być uprzejmym, miłym oraz używać "magicznych" słów: proszę, dziękuję i przepraszam. Przedszkolaki bardzo uważnie przyglądały się całej akcji i często nagradzały aktorów głośnym śmiechem oraz brawami.

zdjęcia tutaj:

„Magiczne słowo”

12 grudnia zawitał do nas teatrzyk kukiełkowy „Bajka” z Nowego Sącza. Głównym przesłaniem płynącym z przedstawienia jest problem wychowawczy. Pewna dziewczynka była bardzo kapryśna i znudzona, nie słuchała mamy. Pewnego dnia pokłóciła się z mamą i uciekła z domu. Czy zrozumie swój błąd? Czy będzie potrafiła przeprosić? Czy odnajdzie drogę do domu? Akcja rozgrywa się w domu Lenki, jej mamy i siostry oraz w lesie zimową porą.

zdjęcia tutaj:

"POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO"

Jest to spektakl, który w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów sposób ukazuje jak wyglądał początek naszego państwa. Jest to historia Siemomysła władcy polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy aby mogło powstać wielkie państwo jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego Giermka aby poznał jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga swój cel i tworzy Państwo Polan.

Zdjęcia tutaj:

Pierścień Morfeusza – z serii Smerfne Przygody
„Pierścień Morfeusza” to kolejna opowieść o uwielbianych przez wszystkich małych, niebieskich stworkach. Tym razem mieszkańcy Wioski Smerfów zmagają się z nawiedzającymi ich w nocy strasznymi snami. Tak bardzo ich się boją, że nie mogą zasnąć. Papa Smerf wysyła Smerfetkę na niebezpieczną misję pełną przygód. By dowiedzieć się, skąd wzięły się senne koszmary, Smerfetka musi stawić czoła królowi Troli, a także złej wiedźmie Gertrudzie i Gargamelowi.

zdjęcia tutaj:

 

*******************************************************************

TEATRZYKI EDUKACYNE  2018/2019

"Bakterie i wrusy"

28 maja do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Agencji Artystycznej "Canon" z Krakowa i wystąpili dla dzieci w przedstawieniu "Bakterie i wirusy". Dzieci dowiedziały się jak ważne jest zachowanie higieny dla naszego zdrowia oraz utrwaliły sobie nawyki prozdrowotne, które chronią przed chorobami.

zdjęcia tutaj:

"Anaruk w Grenlandii"

„Anaruk w Grenlandii” to opowieść o chłopcu, który wychowuje się w mroźnej i śnieżnej krainie. Pewnego dnia za namową ojca wyrusza łowić ryby, aby nauczyć się samodzielności i zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą przetrwać w każdych warunkach. Kiedy okazuje się, że dzielnie wykonał swoje zadanie podejmuje się trudniejszych wyzwań i wyrusza w dalszą podróż ze swoim przyjacielem. Spotykają go tam ciekawe i zabawne przygody między innymi spotkanie z gęsią, uwięzienie na krze lodowej daleko od brzegu oraz ucieczka przed groźnym niedźwiedziem.

zdjęcia tutaj :

"Przygody Baltazara Gąbki"

28 września gościliśmy teatrzyk "Blaszany Bębenek" z Trzebini ze spektaklem "Przygody Baltazara Gąbki". Jest to historia Smoka Wawelskiego, który na polecenie króla Kraka wyrusza do krainy deszczowców aby odszukać porwanego wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W podróż wraz ze smokiem wyrusza kucharz Bartłomiej Bartolini. Nie spodziewają się jednak, że ktoś chce im przeszkodzić w wędrówce przez co następuje szereg zabawnych i pouczających zdarzeń.

zdjęcia tutaj:

"Kłopoty sroczki"

26 października nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Ar - Te z Krakowa i przedstawili nam bardzo mądrą bajkę o "Kłopotach Sroczki". Główna bohaterka miała wielkie kłopoty... Jak wiadomo, Sroka jest "kolekcjonerem" niezliczonej ilości błyskotek, dlatego padło na nią niesłuszne oskarżenie o kradzież złotego łańcuszka Sowy. Konsekwencją tego było wyrzucenie Sroki z lasu. Na szczęście wszystko się wyjaśniło - zwierzęta przeprosiły Sroczkę i pozwoliły jej wrócić do swojego domu, a w ramach przeprosin urządziły wielkie przyjęcie! Przygody leśnych zwierząt , które nie wiedziały, iż nie powinno się nikogo bezpodstawnie oskarżać i zbyt pochopnie oceniać, a także oskarżać nie mając ku temu dowodów bardzo się dzieciom podobały. Z niecierpliwością czekamy na kolejne kolorowe przedstawienie.

zdjęcia tutaj: 

" Czarnoksiężnik z krainy Oz"

W środę 7 listopada nasz przedszkole odwiedził teatrzyk „Blaszany Bębenek” i wystawił dla dzieci przedstawienie pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Była to historia o przygodach małej Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafiła do magicznej krainy Oz. Dziewczynka spotkała tam przyjaciół: Stracha na Wróble, Tchórzliwego Lwa oraz Blaszanego Drwala, którzy wraz z nią wyruszyli do wielkiego władcy aby pomógł spełnić ich pragnienia. Cała opowieść pokazała nam, że warto odkrywać możliwości, które w nas drzemią, a także to, że pomimo naszych słabości, jednak potrafimy sobie radzić w różnych sytuacjach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół, a także chętnie służyły swoją pomocą podczas trudności, jakie napotkała. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

zdjęcia tutaj:

 

Kampania CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH 2020/2021

Wiersz i piosenka miesiąca