22 listopada starszaki Kaczuszki 🐥 oraz 5-latki z grupy Żabek 🐸 i grupy Biedronek 🐞 z naszego przedszkola pojechały do kopalni węgla „Janina” w Libiążu.
Podczas zwiedzania sztolni dzieci miały świetną okazję do zapoznania się z zawodem górnika i jego miejscem pracy oraz poznania warunków, jakie panują pod ziemią. Przedszkolaki zobaczyły, jak wygląda ściana wydobywcza, poznały maszyny górnicze, m.in. kombajn chodnikowy, wiertnica i  inny sprzęt potrzebny do pracy pod ziemią. Obejrzały kolejkę osobową górniczego przewozu dołowego oraz kolejkę szynową podwieszaną, zobaczyły też, jak wygląda roboczy i galowy strój górniczy, a także dowiedziały się, jak górnicy pracowali dawniej, kiedy jeszcze w kopalni nie było nowoczesnych maszyn.
Zwiedzanie kopalni było dla dzieci tak bardzo interesujące, że na koniec wycieczki sporo chłopców zadeklarowało, iż w przyszłości zostaną górnikami. Po zwiedzeniu sztolni dzieci odwiedziły dyrektora kopalni z podziękowaniami za możliwość przyjrzenia się z bliska ciężkim warunkom pracy górników oraz dowiedzenia się, jak wygląda proces wydobywania węgla. Przedszkolaki bardzo ciekawie spędziły ten dzień, pełny  wrażeń oraz wartościową wiedzą i doświadczeniem.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU WIESŁAWOWI SUSKOWI za duże zaangażowanie w organizację wycieczki do kopalni dla naszych przedszkolaków.

galeria