W czwartkowe popołudnie 20 czerwca 2024 r. wszystkie przedszkolaki, ich rodzice oraz wszyscy pracownicy przedszkola zebrali się w sali widowiskowej ROK na uroczystości zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania Starszaków. Cały rok wspólnych przygód, zabaw, zajęć, imprez i wycieczek szybko minął, aż nadszedł czas pożegnań. Maluszki „Pszczółki” wprowadziły wszystkich uroczym wierszem i piosenką w letni, wakacyjny nastrój. Średniaki „Biedronki” energicznie i z humorem powitały lato oraz śliczną piosenką życzyły Starszakom powodzenia w szkole. Średniaki „Żabki” niezwykle wzruszająco pożegnały swoich najstarszych kolegów pięknym wierszem i nastrojowymi piosenkami oraz uhonorowały ich bardzo miłym gestem wręczając każdemu Starszakowi czerwoną różę i drobny upominek. Potem scena należała już do „Kaczuszek „, które zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.
Starszaki z łezką w oku pożegnały swoje przedszkole, wspominały lata spędzone w „Złotej Rybce”, pochwaliły się, czego się nauczyły przygotowując się do szkoły oraz pięknie podziękowały za naukę, wychowanie i opiekę pani dyrektor, wszystkim paniom nauczycielkom, pani sekretarce, paniom woźnym i paniom kucharkom. „Kaczuszki” zapewniły, że chociaż było im w przedszkolu bardzo dobrze, to jednak teraz już odważnie kroczą naprzód w kierunku szkoły. Na koniec Starszaki dostojnie zatańczyły tradycyjny taniec absolwentów, czyli Poloneza. Po występach wszystkie dzieci otrzymały książeczki, dyplomy oraz upominki.
Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej. „Kaczuszki” ślicznie dziękują wszystkim paniom i swoim młodszym koleżankom i kolegom za dobry, wspaniały czas spędzony wspólnie w przedszkolu oraz za piękne pożegnanie. A my wszyscy życzymy naszym Absolwentom powodzenia w szkole i wielu sukcesów. Bądźcie odważni, spełniajcie swoje marzenia i bądźcie zawsze szczęśliwi 🍀. I pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu! 🧑‍🎓🧑‍🎓🧑‍🎓